Jerzy Michalak - kandydat na Prezydenta
Agnieszka Kubit - okręg 4, miejsce 1

Niezawodny transport i komunikacja

Wrocławska komunikacja zbiorowa jest w bardzo złym stanie. Nie stanowi dzisiaj alternatywy dla ruchu samochodowego. Korki to jeden z największych problemów Wrocławia.

Zieleń i planowanie przestrzenne

Zmiany w planowaniu przestrzennym i tworzenie miasta zielonego to jedno z najważniejszych wyzwań przyszłego prezydenta Wrocławia.
Przemek Filar - okręg 2, miejsce 1

Skuteczna walka ze smogiem

Zwiększymy nakłady na wymianę najstarszych i najbardziej trujących pieców - tzw. kopciuchów. Przeznaczymy na to nawet 50 mln zł rocznie,
Tomasz Owczarek - okręg 5, miejsce 1

Sprawny system opieki żłobkowej
i nowoczesna edukacja

Dobrze funkcjonujące miasto zaczyna się od podstaw czyli na przykład sprawnie działającego systemu rejestracji do żłóbków i edukacji dostosowanej do potrzeb przyszłości.
Tomasz Sysło - okręg 4, miejsce 2

Reforma wrocławskich Rad Osiedli

Wyposażenie w budżety inwestycyjne i podzielenie się władzą z mieszkańcami to kolejne wielkie wyzwanie przyszłego prezydenta.

Miasto dobrze zarządzane

Zmienimy priorytety. Najważniejsze będą inwestycje zwiększające jakość i komfort życia wrocławian, a nie turystów. Stworzymy miasto przyjazne mieszkańcom.

Kolej miejska i aglomeracyjna

Nasz program dla rozwoju kolei we Wrocławiu jest odważny, konkretny i oparty na doświadczeniu. Ze spółki Koleje Dolnośląskie uczyniliśmy najszybciej rozwijającego się przewoźnika w kraju.
Aleksander Obłąk - okręg 7, miejsce 1
Przemysław Zankowski - okręg 7, miejsce 2
Piotr Palacz - okręg 3, miejsce 2

Planowanie przestrzenne

W ostatnich latach Wrocław miał duże problemy z ładem przestrzennym. Wzmocnimy Biuro Rozwoju Wrocławia i doprowadzimy do objęcia 70% miasta rozsądnymi planami zagospodarowania.

Rewitalizacja wrocławskich kamienic

W zakresie rewitalizacji w ostatnich latach wykonano sporo pracy i w wielu miejscach widać jej pozytywne efekty. Do zrobienia wciąż jest jednak bardzo dużo. Na modernizację czekają tysiące kamienic, których lokatorzy zimą noszą węgiel z piwnicy, a przez cały rok muszą korzystać z toalety na korytarzu.
Izabela Smolarczyk - okręg 7, miejsce 6
Elżbieta Majchrzak - okręg 2, miejsce 6

Kultura

Odzyskiwanie wizerunku Wrocławia jako miasta kultury, które dba o mieszkańców i kształtuje swą współczesną tożsamość. Miasta, które pozwala się rozwijać i samorealizować artystom i pozwala na działania oddolne
Izabela Duchnowska, okręg 1, miejsce 2.
Agata Wawryniuk - okręg 1, miejsce 5

Wrocław miastem uczelni

Jesteśmy przekonani o mocno zakorzenionej akademickości Wrocławia. Studiuje tu ok. 100 tys. studentek i studentów, generując wydatki na poziomie około 1,1 mld złotych rocznie. Środowisko akademickie decyduje o potencjale i przyszłości Wrocławia. Dlatego chcemy dbać o relacje z uczelniami i społecznością studencką. Wrocław przyszłości to przecież Wrocław wspierający swoje talenty.
Agnieszka Nehring - okręg 4, miejsce 3.