Krok po kroku będziemy tworzyć sprawną komunikację publiczną, remontować drogi, budować nowe żłobki i przedszkola.

Jerzy Michalak - bezpartyjny kandydat na Prezydenta Wrocławia

Ukończyłem prawo na Uniwersytecie Europejskim Viadrina i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po odbyciu aplikacji prowadziłem własną kancelarię oraz biuro bezpłatnych porad prawnych. Działalność publiczną zaczynałem w Radzie Osiedla Leśnica. W 2010 r. wybrano mnie do Rady Miejskiej Wrocławia. W 2013 r. zainicjowałem Wrocławski Budżet Obywatelski. W lutym 2014 r. zostałem wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego.
W zarządzie województwa odpowiadam za Departamenty: Infrastruktury, Zdrowia i Promocji. Koordynuje realizację rozwoju Kolei Dolnośląskich oraz rozbudowę Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Głęboko wierzę w to, że transport przyszłości należy do kolei. Zapoczątkowałem budowę nowego szpitala onkologicznego. Czynnie uczestniczyłem w pracach zespołu zajmującego się wdrożeniem dolnośląskiej uchwały antysmogowej. Doprowadziłem do porzucenia zbędnego projektu wojewódzkiego portalu internetowego za 66 mln złotych – za te pieniądze kupiliśmy pociągi i sprzęt onkologiczny.
Dzisiaj kandyduję na Prezydenta Wrocławia z własnego, bezpartyjnego, wrocławskiego komitetu. Uważam, że nasze miasto nie musi być skazane na nieustanną walkę PO-PISU, która nic nie wnosi do życia mieszkańców. Według badań prawie 70% wrocławian oczekuje bezpartyjnego prezydenta, który będzie zajmował się lokalnymi problemami, a nie kolejnymi odsłonami wojny polsko-polskiej. W kolejnej kadencji chciałbym skupić się na podniesieniu jakości życia mieszkańców.
Bogdan Zdrojewski pomógł Wrocławiowi wejść do pierwszej ligi po trudnym okresie zakończonym transformacją. Rafał Dutkiewicz postawił na wielkie inwestycje i projekty, często kosztem polityki społecznej - czyli dbania o nasz dobrobyt i jakość naszego życia. I to jest właśnie nasz projekt - chcemy uczynić z Wrocławia europejskiego lidera jakości życia. Będziemy o tym rozmawiać z Państwem na osiedlach podczas setek spotkań.
300 %
wzrostu
o tyle wzrosła liczba pasażerów Kolei Dolnośląskich w ciągu ostatnich 4 lat
26
nowych pociągów
na Dolnym Śląsku zrobiliśmy prawdziwą rewolucję kolejową
9
deflinków
zwiększyliśmy dostęp do krytych pływalni dla dzieci i lokalnych społeczności
2
filie DCO
wyraźnie poprawiliśmy dostępność opieki onkologicznej